• Images
  • Images
  • Images
  • Images
  • Images
  • Images
05
Sobota
5.5.2018
Kapverdy

Kapverdy na katamaránu

jsou souostroví vulkanického původu vzálené asi 570 kilometrů od pobřeží západní Afriky v Atlantiku. Místo, kde se potkávají tropické vody je skvělé pro začátečníky i ostřílené matadory. Potápění je tu sice teprve v plenkách, ale překrásný podvodní život je zárukou, že se Kapverdy brzy dostanou mezi nejoblíbenější potápěčské destinace světa. 
 
Fascinující je tu obrovská různorodost prostředí. Čekává vás tu vše od měsíční krajiny, na které se vegetace objevuje  jen v malých ostrůvcích, po luxusní tropické kouty bujné zeleně, Verde totiž znamená „zelený“. Podmořský svět je bohatý na korály a život. Sám legendární Jacques Cousteau nazval Kapverdy Edenem afrického pobřeží. 
 
 

Spousta neokoukaného potápění

 
Potápět se dá na třech z deseti ostrovů, celkem na 25 místech, jejich množství se ale neustále rozšiřuje. Nejjižnější ostrov Boa Vista je turisty relativně nepolíbený, ostrov Santiago je nejznámější pro své vraky, narazit tu můžete na 14 potopených lodí. 
 
Potápění na kapverdách znamená objevování unikátního a různorodého tropického života. Narazíte tu na hejna ryb, ale i manty v otevřeném moři nebo plující elegantně kolem bohatých korálů. Běžné jsou tu stěny vulkanického původu nebo homole plazící se líně kolem místních vraků.
 
V zimě se tu příležitostně objevují vorvani obrovští, na své pravidelné migrační cestě. Ale třeba manty, murény, želvy a žraloci, plejtváci a letuchy se tu zdržují po celý rok. V létě je na Kapverdách sezóna želv, které můžete spatřit nejen ve vodě, ale i na plážích, kde kladou vajíčka. Náročnější potápěče uspokojí Kapverdy také svými jeskyněmi, hlubokými stěnami a vraky. 
 
V obasti neexistuje období dešťů, potápět se tu tedy dá celý rok. Kapverdy jsou ale dokonalým místem i pro jiné vodní sporty nebo úžasnou dovolenou. Teploty vody se tu pohybují mezi 19 a 27 °C, využijete tu jak 3 mm, tak 5 mm oblek, záleží na sezóně a lokalitě.
 
 

Termín: 5.5. - 12.5. 2018   

 
Původní cena: 13.000,- Kč / osobu
 
 
Cena : 10.900,- Kč       (obsazeno)
 
 
Cena zahrnuje:       ubytování na lodi, kapitánské služby, zapůjčení lahve (15 l) a zátěže, plnění lahví 
 
Cena nezahrnuje:   letenku, pojištění,  jídlo (cca 50€ na společné vaření), 10€ úklid.
 
 
Chcete se přidat? Zavolejte nám nebo napište:  (obsazeno)
 
Niki: 602 744 724, niki@dreamdive.cz 
 
 

 

komentáře