• Images
10
Čtvrtek
10.8.2017
Francie

Plavba: 10. 8.  – 17. 8. 2017 (9. 8. cesta autem do Francie, odjezd do ČR 17. 8. dopoledne)

Cena: 14 900 Kč při zaplacení celé částky do 31. 1. 2017, po 31. 1. 2017 cena: 16 500 Kč

 

LOĎ MÁ KAPACITU 10 MÍST, ZBÝVÁ TEDY JEN 1 MÍSTO PRO PŘIHLÁŠENÍ!

 

Většina turistů opalujících se na francouzské riviéře nemá ani tušení, že se kousek od nich pod vodní hladinou nachází stovky vraků vojenských lodí z první a druhé světové války, zásobovací lodě, několik letadel včetně bombardéru B-17 a fascinující ponorka Rubis. Místní vody jsou bohaté na podmořský život – ve vracích i na útesech žije spousta kaniců, úhořovců nebo murén.

Většina ponorů je do hloubek 30 – 60 metrů, jsou proto vhodné pro zkušenější potápěče. Denně jsou plánovány 2 ponory a během týdne můžete využít ještě 2 noční ponory navíc (plán ponorů se může změnit s ohledem na počasí, ale v tomto ročním období zde bývá počasí stabilní).

A na pevnině nás čekají procházky nebo večeře s francouzským vínem.  Při spojení s plavbou na katamaránu a potápěním na vraky to je naprosto neodolatelná dovolená.

Ani nepotápěči se nudit nebudou - katamarán nabízí skvělou příležitost pro opalování, šnorchlování a relax na palubě.

                                                                                                                                                             

NEJOBLÍBENĚJŠÍ VRAKY JIŽNÍ FRANCIE 

 
Ponorka Rubis sloužila od roku 1931 francouzskému námořnictvu. Úspěšně přežila 28 misí na straně spojenců, položila více než 700 min a slavně se vrátila do Francie, kde z rukou generála de Gaulla obdržela vyznamenání Croix de la Liberation. V roce 1949 byla vyřazena ze služby, ale pro svou slávu nebyla prodána do šrotu. Nakonec byla 31.1.1958 potopena jihovýchodně od St. Tropez, aby sloužila výcviku francouzských potápěčů. Měří 77 metrů a leží v hloubce 35 až 42 metrů.
 
Vrak lodi Prosper Schiafino alias Donator se nachází v hloubce 30 – 50 metrů. Pro loď vyrobenou v roce 1931 a původně převážející banány se stala osudnou jedna z posledních podvodních válečných min, která loď potopila 10. listopadu 1945.
 
Vrak lodi Sagona leží při jižním pobřeží Francie v hloubce 35 - 47 metrů. Několik dní po zkáze lodi Donator, 3. prosince1945, také narazila na zapomenutou minu, která loď roztrhla na dvě části, zničila palubu a horní konštrukci. Tento vrak však patří mezi nejbarevnější díky bohatému podmořskému životu, který si na vraku vytvořil svůj nový domov.
 
Vrak parní nákladní lodi Togo (délka 78 metrů) leží v hloubce 50 -60 metrů. Na vraku se zabydlel bohatý podmořský život.
 
Vrak americké stíhačky Grumman F6F Hellcat (rozměry 10 x 13 metrů) leží v hloubce cca 55 m. Bojoval v druhé světové válce pod perutěmi US NAVY a Britského impéria. 
 
... a řada dalších vraků...
 
 
Cena obsahuje následující služby:
dva ponory denně:
plnění lahví vzduchem do vlastních dvojčat 
nebo zapůjčení 15l lahve a zátěž, plnění lahví vzduchem
ubytování v trojlůžkových (2x) a dvojlůžkových (2x) kajutách 
na lodi jsou dvě WC se sprchou
službu kapitána
spotřebované pohonné hmoty, elektřinu, vodu a plyn
využití motorového člunu pro výjezdy na potápění nebo na pevninu
 
Cena neobsahuje:
dopravu 
stravu posádky a kapitána (děláme společný nákup a vaříme ve velkém pro všechny – každý trochu přiloží ruku k dílu od přípravy surovin, vaření až po mytí nádobí :) )
závěrečný úklid a kotvení v přístavu poslední noc (15 Eur/osoba)
 

 

komentáře