+420 602 744 724

Potápěčský víkend v našich vzdálenějších lokalitách

Vodní nádrž Barbora

Barbora u Teplic je velké jezero ve zbytkové jámě po těžbě hnědého uhlí, které se samovolně naplnilo důlními vodami v 70. letech. Od poloviny 80. let je zde sledován vývoj kvality vody a oživení vodními organismy. Má plochu 55 ha a maximální hloubku vody cca 60 m. V následujícím období byl do nádrže zaveden potok Bouřlivec. Dno je bahnité, jíl s nánosem sedimentu, místy dno ujíždí. Z ryb můžete vidět amura, cejna, kapra, lína, okouna, plotici, štiku, úhoře, sumce, pstruha, slávičku, škeble rybniční, raky. Mnoho druhů vodních travin jako parožnatka, rdest, zdrojůvka, okřehek, leknín.

Před základnou v hloubce 9 metrů keson a výcviková plata v hloubce 6 a 22m, v 7 metrech vrak wartburgu, vše označeno bójemi. Mezi jednotlivými atrakcemi jsou vyvázána lana. Ve třiceti metrech nádražák, kousek pod ním leží surf, ve 46 m kanoe. Nádrž má maximální hloubku 60m, suchý oblek je potřeba, teplota vody je nízká, pouze kolem 6°C. Se zkušeným buddym je i vhodný pro OWD. Příležitost k dokončování pokročilejších kurzů, tréninku, k zábavě. Viditelnost je většinou dobrá.

Jezero Most

Vstup do vody buď z „Pláže“ nebo z “hráze“ (větší hloubka). Zaparkovat se dá pohodlně, od parkoviště vede asfaltka, přístup k vodě bez problémový, pozvolný. Jelikož infrastruktura lomu ještě není dořešená, nenajdete zde WC a převlíkat se také není moc kde:-), není foukání a jiné vymoženosti. Pod vodou plata, dobře poslouží jako orientační body. Viditelnost dobrá, vidět můžete vodní rostliny, z ryb dravce a jiné. Ponory jsou vhodné jak pro méně i více pokročilé potápěče, jezero má hloubku 75m, teplotu kolem 13°C. Sucháč není třeba, ale je výhodou.

Program:

Příjezd v pátek odpoledne na Barboru, můžete si dát ponor nebo se jen bavit a odpočívat po dlouhé cestě, odjezd v neděli. Počet ponorů za den 1-4 včetně nočního, záleží na lokalitě. Dále samozřejmně zábava s kamarády, případně výlety po okolí:-)

Ubytování:

Základna Barbora

Ceník:

Doprava a jídlo vlastní, cena ubytování bude doplněna.

Bližší informace:

Pro bližší informace nás kontaktujte.

Zaslat dotaz