+420 602 744 724

Kobanya, Zatopený důl v srdci Budapešti

Dobrodružné potápění v uzavřeném prostoru v jednom z nejstarších a nejzajímavějších vápencových dolů na světě, v dole Kobanya. Důl se nachází ve východní části Budapešti v Maďarsku . Adresa je 1105 Budapest, Bánya utca 37.  

Je otevřena pro všechny potápěče od začátečníků po jeskynní potápěče. Existují čtyři různá místa pro potápění s různou úrovní obtížnosti, avšak my se zaměříme spíše na obtížnější trasy, kde je nutný suchý oblek, dvojče, stage. Maximální hloubka v nejhlubším místě je 36m. Teplota vody v dole je mezi 10 a 12 °C. Nitrox by měl být na místě k dispozici.

Zajímavost: Důlní prostory využívali vinaři jako sklepy a od 20. století místo vlastnil pivovar Dreher. Během 2. světové války zde byla skrytá továrna na letecké motory. V současné době jsou některé místnosti pod vodou: některé vzrušující části dolu potápíte ve studené, ale čisté vodě.  Neměli byste očekávat typické potápění v dolech, jedná se v podstatě o zatopené místnosti a sklepy továrny, takže zde nejsou zábradlí, ale schody.

Informace o cenách a možnosti spojení s potápění v jeskyni János Molnár lze nalézt na webové adrese: https://mjcave.hu/en/diving/

Dopravu a ubytování bychom s zajistili dle počtu zájemců, také je potápění levnější v případě více osob.

Bližší informace:

Pro bližší informace nás kontaktujte.

Niki Varčev

602 744 724

 

Zaslat dotaz